Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





властивості тканин

властивості тканин

В основному, тканини, що випускаються сучасною промисловістю, використовуються для виготовлення одягу. Одяг потрібна людині для запобігання від небажаних впливів навколишнього середовища - від перепадів температури, радіації, опадів та інших факторів. Крім того вона захищає від пошкоджень шкіри, захищає тіло людини від пилу, забруднень, мікробів, укусів комах і тварин.

гігієнічні властивості

Головними показниками гігієнічних властивостей тканин є: відсутність шкідливих складових, поглинаючі властивості тканин, паро- водопроникність, теплозахисні властивості, пилеемкость та інше.

Гігроскопічность- здатність тканини вбирати вологу з навколишнього середовища. Найбільшою гигроскопичностью мають чистошерстяні вироби. Гігроскопічність дуже важлива для виробів білизняного та літнього асортименту. Здатністю швидко вбирати вологу і швидко її віддавати володіють лляні тканини, тканини з натурального шовку, віскози, бавовни. Синтетичні волокна зазвичай мають невелику гігроскопічність. Оздоблення тканини може істотно впливати на гігроскопічність тканини: водовідштовхувальні просочення, плівкові покриття, обробка лаком, протівоусадочной і протівосмінаемое просочування знижують гігроскопічність тканин. Гігроскопічність тканини визначає багато властивостей тканини (електрізуемость, паропроникність, водотривкість).

Повітропроникність - здатність тканини пропускати повітря, вона визначає вентилюючі властивості тка

Тканини з натуральних волокон, які складаються з тонких ворсинок, мають більш високу повітропроникністю, ніж тканини з монолітних хімічних волокон. Однак тканини, переплетення яких має велику кількість наскрізних пір мають гарну повітропроникністю, незалежно від типу волокон, що входять до складу.

Теплозахисні властивості - визначаються здатністю тканини проводити тепло (міняти свою температуру в залежності від температури навколишнього середовища). Теплозахисні властивості залежать від теплопровідності утворюють тканину волокон, щільності, товщини і обробки тканини. Найхолоднішим волокном вважається льон, так як він має високі показники теплопровідності, теплопровідність). Низька теплопровідність вовни визначається наявністю в центрі волокон вовни каналу з повітрям.

Використання товстої пряжі, збільшення лінійного заповнення тканини, застосування багатошарових переплетень, ворсірованія збільшують теплозахисні властивість тканини.

Паропроникність - здатність тканини пропускати водяні пари. Це властивість забезпечує вихід зайвої парообразной і крапельно-рідкої вологи (поту) з пододежного шару.

Паропроникність залежить від гігроскопічних властивостей волокон, від щільності тканини, виду переплетення і характеру обробки.

У матеріалах з нещільним переплетінням пари вологи проходять через пори тканини, в більш щільних матеріалах паропроникність повинна забезпечуватися високою гігроскопічністю волокон. Відповідно, навіть синтетичні тканини з низькою гігроскопічністю можуть мати гарну паропроникністю, якщо переплетення ниток забезпечує це. Наприклад, професійна спортивний одяг виготовляється саме з синтетичних тканин, які мають високу повітро - і паропроникність за рахунок особливого вироблення і переплетення ниток.

Водотривкість - здатність тканини чинити опір початкового проникненню води. Це властивість важливо для демісезонних курток, плащів, пальто.

Електрізуемость - здатність тканини накопичувати на своїй поверхні статистичне електрику. При терті постійно йде процес виникнення і розсіювання електричних зарядів. Якщо заряди виникають і не розсіюються на поверхні утворюється певний електричних потенціал - відбувається електролізація. Синтетичні волокна, які мають низькі показники гігроскопічності, мають здатність сильно електролізоваться, т. Е. Мають високі електроізоляційні властивості.

Величина утворюється на поверхні тканини електричного заряду і його знак (позитивний або негативний) надають біологічний вплив на організм. Натуральні, віскозне і поліамідні (нейлон) волокна сприяють створенню на шкірі людини негативно електричного поля, яке благотворно діє на людину. Існують спеціальні синтетичні волокна, з яких виготовляється лікувальна білизна, вражаючі дії яких засновані саме на високойелектрізуемості. Більшість синтетичних волокон створюють позитивне електричне поле, яке несприятливо діє на людину. При розробці нових текстильних матеріалів електрізуемость можна міняти раціональним підбором компонентів, що входять до складу суміші волокон. Наприклад, поєднання волокон, що накопичують заряди протилежного знака, знижує електрізуемость.

Пилеемкость - здатність матеріалів утримувати пил. Найбільшу Пилеемкость володіють тканини з пухких пухнастих ниток (оксамит, велюр, вельвет).

Продовження частина 2

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»