Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Як перевірити комп'ютер на віруси

Привіт, дорогі читачі. Більшість користувачів мережі Інтернет побоюються заразити персональний комп'ютер різними вірусами, але, як відомо, від проникнення вірусу ніхто не застрахований, адже практично кожен день відбувається створення нових вірусів, а розробники антивірусів, при всьому своєму бажанні не встигають з усією цією гидотою боротися.

Є фахівці, які проводять оновлення антивірусних програм майже кожен день (в автоматичному режимі), але більшість користувачів забувають про цю процедуру (в основному) або роблять в ручному режимі раз або раз в три місяці або раз на півроку. При ситуації, що склалася потрібно бути дуже уважними і приділяти велике значення безпеки комп'ютера.

Примітка: Навіть якщо антивірус оновлюється в автоматичному режимі, ви повинні іноді заходити в антивірусну програму і перевіряти, чи немає помилок при оновленні.

Так само відомо, що кожен більш-менш досвідчений користувач веде боротьбу з вірусами своїми певними методами, але є люди, які взагалі нічого не роблять, щоб зробити більш безпечним перебування в Інтернет павутині. Всім користувачам відомо, що краще періодично проводити сканування комп'ютера на віруси, ніж по закінченню деякого періоду часу видаляти по 100-200 вірусів з комп'ютера. І як зазвичай буває при масовому зараженні, користувачеві доводиться встановлювати заново систему.

Розробники вірусів роблять їх все хитрішими, тому ідеально підходить і максимально якісної захисної системи немає. Є навіть такі віруси, які автоматично відключають антивірусну програму, яка перестає бути активною, а при поновленні активації, антивірус не може знайти віруси, хоча вони на комп'ютері є. В такому випадку, антивірус вже може не допомогти, так як вірус вже «вжився» в систему.

Як ми знаємо, антивірус може не розпізнати новий вірус при зараженні комп'ютера. Тому найрозумніше рішення: перевіряти систему кількома антивірусними програмами, так як способи пошуку вірусів і антивірусна база в кожному антивірусі різна, тим самим ймовірність розпізнавання і знешкодження шкідливих програм більш велика.

До нашої спільної радості існує антивіруси, які не треба встановлювати, і при цьому вони абсолютно безкоштовні. Ви можете перевірятися на віруси під своїм обліковим записом або ж завантажити систему в безпечному режимі і там, безпосередньо, проводити перевірку на наявність вірусів. Для активації безпечного режиму треба при включенні комп'ютера натискати F8. Більш докладно про це написано в статтях:

Як зайти в безпечний режим Windows 8

Як зайти в безпечний режим Windows 7

Як зайти в безпечний режим XP

Ще існують різні спеціальні диски, завантаження яких відбувається не в системі, а безпосередньо під своєю оболонкою. Одні з кращих подібних дисків: і.

Антивіруси, які працюють без установки, мають широке поширення у системних адміністраторів та інженерів, не тільки тому що вони ефективні для видалення вірусів, але також за безкоштовне розповсюдження.

Одним з подібних антивірусів є - це досить-таки зручна програма, яка використовується для лікування вірусів. Величезним позитивним моментом представленої програми є те, що можливе використання скриптів для вдалого видалення різних невідомих вірусів.

Щоб не заплутати вас, давайте розберемо невеликий приклад, щоб зрозуміти роботу програми і скрипта. Приклад: з'явився новий вірус, який поки ще невідомий якого-небудь антивірусу, але боротися з ним все ж треба. У всіх використовували антивірус Касперського цей антивірус відключився, сірий значок антивірусу говорить про те, що програма захисту або не працює, або сталося відключення деяких її компонентів. Ще один з варіантів - антивірусом був знайдений шкідник системи, але програма не може виконати ніяких дій для лікування знайденого вірусу. Що ж робити в такій ситуації?

Якраз для цього ви можете скористатися утилітою AVZ. Коли антивірус перестає працювати, то в його звітах ви можете знайти підозрілий файл, який може бути провиною збою антивіруса. Отже, ми визначили який вірус у нас на комп'ютері, тепер треба зайнятися пошуком скрипта, який допоможе видалити цей вірус. Для пошуку скрипта необхідно ввести в пошуковик назву вірусу або зараженого файлу і виходячи з відповідей пошукача шукайте сторінку, де можна знайти скрипт, яким буде видалений вірус.

Приблизно ось так виглядають скрипти для AVZ:

begin
SearchRootkit (true, true);
SetAVZGuardStatus (True);
QuarantineFile ( 'C: \ WINDOWS \ system32 \ amvo.exe', '');
QuarantineFile ( 'C: \ WINDOWS \ system32 \ Machnm32.sys', ''); - файл який нам необхідний.
QuarantineFile ( 'C: \ WINDOWS \ system 32 \ amvo 1. dll', '');
end.

Як ви зрозуміли, скриптів існує багато, так що будьте уважні при використанні того чи іншого скрипта. Після того як знайшовся скрипт для видалення вірусу, його потрібно використовувати в програмі AVZ.

При ситуації, коли ніхто не знає вірус зараження комп'ютера, потрібно скористатися утилітою Dr Web Сureit !. В одній зі своїх статей я вже писав про цю утиліту: « Перевірка на віруси Dr.Web CureIt! ».

! - це відомий сканер, який працює грунтуючись на антивірусній програмі Dr.Web. Даним антивірусом при вашому бажанні буде проведена швидка і ефективна перевірка і без установки на комп'ютер.

При використанні даної утиліти буде перевірений весь комп'ютер, що веде до втрати часу через повного сканування, але при знанні зразкового розташування вірусу можна витрачати набагато менше часу на сканування, завчасно вказавши шлях по якому потрібно провести перевірку на віруси. Антивірус Dr Web Cureit! ідеально підходить для не особливо досвідчених користувачів, так як вимагає мінімум знань і приносить максимум користі.

Проміжок часу для перевірки комп'ютера на віруси

Звичайно, до кінця статті, треба трохи розповісти про проміжках часу, коли треба перевіряти комп'ютер на віруси. Але, на жаль, чіткої відповіді на дане питання не існує, так як потрібно дивитися за поведінкою системи. При появі підозрілих повідомлень, об'єктів, перевірку комп'ютера не треба відкладати в довгий ящик. Перевірку слід проводити кілька разів на місяць, такий періодичності буде цілком достатньо, адже паралельно перевірку буде вести штатний антивірус.

До речі, якщо навіть у вас встановлений платний, хороший антивірусний продукт, це не дає вам приводу подумати, що на комп'ютері немає вірусів. Щоб трохи бути впевненим в зворотному, перевіряйте комп'ютер на віруси за все комп'ютера (всіх дисків і флешок, які підключаєте до комп'ютера).

Що ж робити в такій ситуації?

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»