Уже в продаже

Опрос

Пользуетесь ли вы дисконтной картой "Чудо"?

Да
Нет
Впервые слышу о существовании такого дисконта





Ловля миня взимку

  1. Минь. Зовнішній вигляд
  2. Житла миня
  3. особливості миня
  4. Ловля миня взимку на донку
  5. Ловля миня взимку на жерлиці
  6. Ловля миня взимку на стукалки

Зміст (згорнути)

Минь. Зовнішній вигляд

Минь (Lota Lota) - прісноводна риба, сімейство тріскових. Являє собою рибу з подовженим тілом (схожим на сома ).

Мині бувають самих різних кольорів. Зустрічаються особини чорного або темно-коричневого кольорів, і оливкового кольору з мармуровими темними кільцями.

Зустрічаються особини чорного або темно-коричневого кольорів, і оливкового кольору з мармуровими темними кільцями

Голова маленька, з зубами, розташованими одним рядом, на верхній і нижній щелепі. На підборідді вуса. З двох плавців на спині один подовжений, майже до хвоста.

Нижній плавник середній по довжині. Хвіст може мати як закруглену, так і загострену форму. Забарвлення підборіддя, як і черевних плавників, білувата.

Розміри миня теж бувають найрізноманітніші. Найчастіше 30-40 см, вагою від 1-го до 3 кг. Зустрічаються і крупніше - за деякими даними, мині можуть досягати розмірів близько метра, і вагою 20-30 кг.

Найбільші мині мешкають в холодних і глибоководних водоймах.

Житла миня

минь - одна з найпоширеніших прісноводних риб, їх можна зустріти в прісноводних озерах і річках в різних куточках землі - Європі, Індії, в Середній Азії, і Америці.

Минь любить найглибші місця водойм, розташовується на глибині 10-15 метрів і глибше. Минь особливо чутливий до чистоти води, тому вважає за краще жити в верхів'ях річок, особливо гірських, де вода ще не забруднена людиною.

У денний час мині ховаються під камінням. Полювати же вони вважають за краще ночами. Минь є типовим нічним хижаком. Ці риби настільки ненажерливі, що якщо знаходяться в садках деякий час без корму, то поїдають один одного.

особливості миня

Метання ікри у миня відбувається, починаючи з січня і закінчується в другій половині лютого. У різних місцевостях - в різний час. Коду вони метають ікру, то збиваються в клубки, обвиваючи один одного, подібно зміям.

Найбільш активно харчуватися минь починає глибокої осені , З настанням перших заморозків. У їжу вживає дрібних риб, личинок комах, всіляких молюсків, черв'яків. Іноді харчується падаллю.

Ловля миня взимку в період кінець грудня - січень, перед нерестом, відбувається більш активніше.

Потім, в лютому, на початку березня, після нересту, він йде на мілину, з кам'янистим або піщаним дном, і майже не харчується. У березні-початку, після нересту, жор миня знову відновлюється.

Влітку ця риба неактивна. Йде на глибину і практично впадає в сплячку.

Серед рибалок поширилася думка, що краще за все минь клює в холодну, непогожу, з вітром і дощем погоду. Коли різко змінюється атмосферний тиск. Чим гірше рибалці - тим вдаліше рибалка на миня.

Ловля миня взимку на донку

Благоустрій зимових донок:

Розраховуємо глибину в місці лову, розмір волосіні дорівнює глибині плюс ще 3-4 метра. Діаметр волосіні - не менш 0.4.

4

Наживка - або дрібна жива рибка, або нарізка зі шматків м'яса. Можна ставити по два гачки, щоб урізноманітнити наживку.

Донки з наживкою опускають на саме дно, волосінь повинна злегка провисати. Поперек лунок укладають палички, до яких прив'язують волосіні. Донки зазвичай встановлюють ближче до вечора, перевіряють їх вранці.

Якщо місце людне, місця установки донок слід прикрити снігом, зробивши помітні тільки для себе позначки.

При сильних морозах лунки сильно промерзають, і на ранок доводиться не мало працювати пешней, щоб добути волосінь. Часто волосінь пошкоджується в момент звільнення лунки від льоду. Можна до палички прив'язати замість волосіні відрізок мідного дроту, а потім вже до нього - волосінь.

Можна прорубати поруч ще одну лунку, і гачком з дроту витягнути її. У цій статті ми також фіксуємо відео, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Ловля миня взимку на жерлиці

Жерлиці бувають двох видів:

  1. Жерлица з намотуванням і фіксацією треба льодом;
  2. Жерлица з намотуванням і фіксацією під льодом;

жерлица - дуже зручна і невелика за розмірами снасть, їх можна приготувати досить багато для однієї риболовлі. Жерлица є своєрідним мотовило, з намотаним на нього потрібною кількістю волосіні.

Знову ж, визначаємо глибину, додаємо невелику кількість (не більше 1 м.) Волосіні на те, щоб вантаж вільно лежав на дні, і встановлюємо мотовило поперек лунки.

Ловля миня взимку зазвичай відбувається на площі, площею в 250-300 м. Поставушки встановлюються ввечері, в кількості 30-50 штук.

При перевірці поставушек визначаємо, в яких місцях була спіймана риба, і саме там встановлюються вже жерлиці з прапорцями (тобто, з сигналізаторами клювання).

Рекомендована товщина волосіні, що не менше 0,4 мм. Найбільш активний кльов починається в період з 21.00 до півночі. Потім клювання спадає до трьох ранку. І з 3 до 5 ранку відновлюється знову.

Підлідним жерлиці, являють собою дерев'яний, пінопластовий або виготовлений зі шматка прогумованої трубки циліндр діаметром 35-40 мм. На нього намотується волосінь, і фіксується в нижній частині циліндра, в прорізи.

Робоча частина жерлиці - поводок, довжиною близько 40-50 см, гачок одинарний або подвійний, за бажанням.

У місці з'єднання повідця з волосінню встановлюється грузило. Вага грузила повинен бути достатнім, щоб утримувати живця на дні і підлідного жерлицу з волосінню. Місця установки підводних жерлиц також бажано маскувати.

Ловля миня взимку на стукалки

Стукалки виготовляється зі шматка металу, у вигляді конуса, всередині якого простягається ліска, а далі вже кріпляться два гачки. З кожним боку по одному. Потім всередину заливається свинець.

Принцип лову не такий вже і складний:

  • На гачок насаджуються шматочки м'яса, оснащення опускається на дно, потім різко піднімається, і зі стуком опускається знову.

Для посилення шумового ефекту можна додатково прив'язати металеве кільце.

Минь спокушається гучними звуками, то чи через свого природного цікавості, чи то тому-що його ці звуки просто дратують, і він атакує порушника тиші.

Форми стукалок можуть бути різними:

  • циліндричними;
  • конусними;
  • квадратними;

Найголовніша вимога до стукалки - вони повинні створювати якомога більше шуму, який буде залучати миня і змусить його схопити наживку.

Підсікають рибу після невеликого поштовху. Хоча, рекомендується підсікати через певні проміжки часу, наосліп, після серії поштовхів і пауз.

Крім саморобних, існують ще й спеціальні "шумові" болісно. Наприклад, від фінської фірми "Куссамо".

Войти

Найти








Контакты

г. Запорожье
пр. Ленина, 170-В, к. 26
Тел.: (061) 270-62-58/59
© 2009 Журнал для родителей «Чудо»